Filmy relacja mężczyzna-kobieta, przyjaźń, szkoła

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja mężczyzna-kobieta, przyjaźń, szkoła. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Nell i Woody żyją w sąsiedztwie i chodzą do tej samej szkoły. Szczerze się jednak nienawidzą i gdy pewnego dnia Nell budzi się w ciele Kevina, a Kevin w ciele Nell, postanawiają wykorzystać tę szansę, którą dał im niespodziewanie los - robią wszystko, aby zniszczyć sobie nawzajem reputację, a życie doprowadzić do kompletnej ruiny. Co jednak, gdy zaczną się w sobie zakochiwać?
Amanda Vaughn (Leslie Bibb), kiedyś najbardziej wredna dziewczyna w liceum, zmuszona jest wrócić do rodzinnego domu w niesławie, po tym jak jej małżeństwo skończyło się skandalem. Jej mąż trafił do więzienia za stworzenie piramidy finansowej, a następnie zmarł w sensacyjnych okolicznościach. Niechętnie, ale zdesperowana Amanda, nie ma wyboru, jak tylko zwrócić się o pomoc do swojej matki, Gigi (Annie Potts). Dla Gigi, będącej kwintesencją typowej mieszkanki Dallas, nie ma nic ważniejszego niż dać dwójce nastoletnich dzieci Amandy dobre południowe wychowanie. Problemem w tym, że Amanda nie jest już tą dziewczynką sprzed 20 lat i ma opory przed ponownym wejściem w dawny świat luksusu i lubieżnych plotek. Ma nadzieję na nowy start ale szybko odkrywa, że nie jest łatwo uciec od przeszłości w tej hermetycznej społeczności.
Historia nowoczesnego Kopciuszka. Do jednej ze szkół w Ameryce chodzi młoda, sympatyczna dziewczyna Andie Walsh (Molly Ringwald). Nie jest jednakże akceptowana przez swoich rówieśników, którzy pochodzą z bogatszych rodzin.


Nastolatkowie: Ksenia i Borys pewnego dnia uświadamiają sobie, że łączy ich coś więcej, niż tylko przyjaźń. Lecz pierwsze, nieśmiałe uczucie zderza się z kpinami kolegów z klasy, obłudą i niewybredną ingerencją dorosłych - przede wszystkim pedagogów. Czy młodzi bohaterowie zdołają uchronić swoją miłość?
Film przenosi nas w lata 50., kiedy pozycja kobiet w życiu społecznym była wyraźnie określona i ograniczała się do wypełniania roli przykładnej żony, matki i gospodyni domowej. Priorytety te przyświecają również większości studentek elitarnego żeńskiego college’u Wellesley, w którym za miarę życiowego sukcesu uznaje się powszechnie zdobycie odpowiedniego kandydata na męża. Profesor Katherine Watson rzuca jednak wyzwanie skostniałej uczelni i próbuje pokazać swoim uczennicom cały wachlarz możliwości, jakie daje im życie, uświadomić im ich wartość i zachęcić do dalszego rozwoju zainteresowań.
Zanim Monika Milewska i Artur Sagowski się poznali, wiedzieli o życiu już całkiem sporo. Niestety głównie to, że nie zawsze jest łatwe… Monika miała „pod górkę”. Opuszczona jako dziecko przez matkę, wychowywała się w domu dziecka. Wie, że musi liczyć na siebie. Nikt za nią trudnych i ważnych decyzji nie podejmie. Jej codzienność to ciągła walka – dosłownie i w przenośni – Monika zarabia przecież na życie jako bokserka. Artur – wykształcony ekonomista z zamożnej warszawskiej rodziny. Od dziecka realizował swoje pasje. Z sukcesami brał udział w wyścigach samochodowych, a niedawno objął fotel prezesa w rodzinnej firmie. Nie ma w nim jednak cienia snobizmu, ani wywyższania się. Ceni sobie w ludziach dobro i tym też kieruje się w życiu. Ona - licząca każdy grosz i On – podpisujący milionowe kontrakty. Na dodatek, każde z nich z poukładanym już życiem osobistym… I jak teraz wrażliwy twardziel – Artur ma porzucić swoją piękną dziewczynę, a Monika zostawić chłopaka, z którym jest od lat? Jakby tego było mało: są miliony Artura, na które wielu, także członków rodziny, patrzy z zazdrością i myśli tylko o tym, jak się do nich dobrać. Jest też bokserski talent Moniki - ambicja jej chłopaka i bokserskich promotorów…
Uwielbiany przez widzów, przebojowy serial TVP. Nadawany jest nieprzerwanie w TVP2 od września 2007 r. Serial Barwy szczęścia jest drugim – po M jak miłość – najbardziej lubianym serialem telewizyjnym, co pokazuje liczba widzów zasiadających przed telewizorami, by śledzić bohaterów. Bohaterami są mieszkańcy warszawskiej ulicy Zacisznej. Niektórzy z nich znają się od lat, inni dopiero sprowadzili się na osiedle „Pod Sosnami”. Młodsi szukają swojej drogi, starsi próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Widzowie od wielu lat śledzą losy rodzin Marczaków, Zwoleńskich, Cieślaków, Grzelaków, Pyrków i Walawskich. Codzienne obowiązki i troski, rodzinne konflikty i dramaty, małżeńskie kłopoty, lecz także chwile wielkiej radości związane z pomyślnymi wydarzeniami w życiu rodzinnym i zawodowym składają się na rzeczywistość mieszkańców osiedla „Pod Sosnami”. Nie brak tematów trudnych, takich jak problem tolerancji obyczajowej i rasowej czy przemocy w rodzinie.
Rose i Christopher Da Silva szczęśliwie wychowują adoptowaną córkę Sharon do czasu, gdy ta zaczyna miewać koszmary senne i wykrzykiwać nazwę miasteczka Silent Hill. Zdesperowana żona, wbrew mężowi, zabiera córkę do owego miasta z nadzieją wyleczenia jej z dziwnej choroby. Nie podejrzewa nawet, że wyjazd ten odmieni na zawsze jej życie, bowiem wszystko to, co spotka i zobaczy jest jakby żywcem wyjęte z ludzkiego koszmaru.
Czkawka ma ciężkie życie. Raz życie Wikinga nie jest łatwe, dwa pomimo starań nie jest w stanie sprostać wymaganiom ojca a na domiar złego posiada dar do wywoływania katastrof. Każda jego próba aby poprawić swoją opinię w oczach mieszkańców kończy się fiaskiem. Pewnego razu jednak udaje mu się złapać smoka i to nie byle jakiego, bo nocną furię...
Dwunastoletni Oskar (Kåre Hedebrant) nie ma przyjaciół. Każdego dnia jest nękany przez silniejszych kolegów, którym nie potrafi się przeciwstawić. Pewnego dnia spotyka tajemniczą dziewczynkę o imieniu Eli (Lina Leandersson). Jej pojawienie się rozpoczyna serię śmierci i makabrycznych wydarzeń. Oskar zdaje sobie sprawę, że Eli nie jest zwyczajną istotą. Nie jest jej zimno. Nie jada słodyczy. Nie sprawia jej problemu ułożenie kostki Rubika. Z biegiem czasu chłopiec przekonuje się, że dziewczynka nie potrafi żyć bez... ludzkiej krwi. Dziecięca więź okazuje się jednak silniejsza niż strach...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…