Filmy kobieca nagość, kompozytor

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje kobieca nagość, kompozytor. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Chociaż Gilbert i Sullivan spodziewają się, że ich operetka będzie hitem, "Princess Ida" jest krytykowana za rutynowość. Drugi z nich stwierdza, że zabrakło pomysłów aby zrealizować opowiadania przyjaciela. Wolałby raczej komponować opery. Pomysł ten zagraża relacji pomiędzy mężczyznami...
Peter (Jason Segel) jest drugorzędnym kompozytorem muzyki filmowej, którego życie zostaje wywrócone do góry nogami, kiedy jego dziewczyna – Sarah Marshall (Kristen Bell), popularna gwiazda filmowa – rzuca go dla przystojnego gwiazdora rocka. Zobacz do jakich poświęceń zdolny jest facet, aby zapomnieć o dziewczynie i dokąd go to zaprowadzi!
Fantastyczna i zabawna historia Serga Gainsbourga. Film w którym, mały żydowski chłopczyk przechadza się po okupowanym przez nazistów Paryżu i w którym nieśmiały młody poeta próbuje oczarować swingujące kabarety lat sześćdziesiątych. Na ekranie twory jego umysłu ucieleśniają się, a jego natchnienie idzie w parze z wywołującymi skandale historiami miłosnymi. Wszystko to złożyło się na wywrotowy film, którego główny obywatel wprawił w drżenie całą planetę.


Julie traci w wypadku samochodowym męża, Patrica, wybitnego kompozytora oraz córeczkę Annę. Julie zaczyna nowe życie, anonimowe i niezależne, świadomie odrywając się od wszystkiego tego, czego miała niegdyś pod dostatkiem. Pewna dziennikarka podejrzewa, że Julie jest autorką dzieła swego męża; Julie zaprzecza, być może zbyt kategorycznie. Olivier, młody asystent Patrica, od dawna kocha Julie. Aby wyrwać ją z odosobnienia decyduje się na skończenie "Koncertu dla Europy", dzieła niedokończonego w wyniku śmierci kompozytora. Krok po kroku towarzyszy Julie w jej wysiłkach unikania zasadzek, które zagrażają jej wolności...
Po śmierci wielkiego kompozytora - Ludviga van Beethovena - rodzina odczytuje testament muzyka. Zgodnie z jego ostatnią wolą całe swoje dziedzictwo przeznacza tajemniczej kobiecie, swojej "wiecznej miłości".
Alma Schindler jest córką znanego malarza, Emila Schindlera. Młodej Almy nie pociąga jednak malarstwo, a komponowanie i doskonalenie swojej sztuki pianistycznej. Dziewczyna coraz szybciej zyskuje uznanie jednej z bardziej utalentowanych pianistek. Dzięki licznym protekcjom udaje jej się spotkać z jednym z najbardziej cenionych wiedeńskich kompozytorów, Gustavem Mahlerem. Oboje zakochują się w sobie i podejmują decyzję o małżeństwie, mimo że kompozytor jest o dwadzieścia lat starszy od dziewczyny i jest Żydem.
Barwna i ekstrawagancka biografia Franciszka Liszta, w której fakty z życia tego kompozytora schodzą na dalszy plan. Dzieje się tak za sprawą autorskiej wizji Russella, który lubuje się w tego typu biograficznych przeróbkach. Obok Liszta spotkamy także Richarda Wagnera będącego wampirem, ale także Papieża, w którego wciela się Ringo Starr. Kipiąca humorem całość, okraszona muzyką Ricka Wakemana (legendarnego muzyka grupy YES), daje piorunujący efekt.

Krzyk

6,2
W małej, prowincjonalnej miejscowości Lampton znajduje się szpital psychiatryczny. Pewnego razu miejscowa drużyna krykieta rozegrała mecz z pacjentami szpitala. Na meczu zjawia się Robert Graves, któremu jeden z chorych, Charles Crossley, opowiedział osobliwą historię: poznał kiedyś małżeństwo Anthony i Rachel Fielding, przez których został zaproszony do ich domu na obiad, podczas którego wyznaje im, że zna sekret aborygenów - zabijanie krzykiem. Fieldingowie mu nie wierzą, więc Crossley chcąc im udowodnić swoje czarodziejskie umiejętności, przenikliwym krzykiem zabija na polu owcę...

Pan Klein

6,9
Francja w 1942 roku. Tytułowy bohater korzystając z sytuacji w jakiej znalazł się jego kraj zajmuje się handlem dziełami sztuki, kupując je od Żydów po paskarskich cenach. Poza tym jest ogólnie szanowanym obywatelem, mającym wpływy oraz przyjaciół, żyjącym w zgodzie z nowym porządkiem. Pewnego dnia okazuje się, iż ktoś, prawdopodobnie Żyd, ukrywa się pod jego nazwiskiem. Pan Klein próbuje wyjaśnić to nieporozumienie na własną rękę.
Na aukcji w Montrealu wystawiono na sprzedaż instrument znany jako "purpurowe skrzypce". Film opowiada historię tych skrzypiec, wykonanych w XVII wieku przez znanego włoskiego lutnika Nicolo Bussottiego. Prowadzi widza po miejscach związanych z tym instrumentem. Dzieje "purpurowych skrzypiec" wiodą przez osiemnastowieczny austriacki klasztor, Uniwersytet Oksfordzki, Chiny czasów Rewolucji Kulturalnej by w końcu znaleźć się w rękach montrealskiego kolekcjonera.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…