Filmy lipsk

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje lipsk. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Ta dokumentalna telenowela zoologiczna opisuje codzienne życie zwierząt i pracę opiekunów w Ogrodzie Zoologicznym w Lipsku w Niemczech.
Europa, rok 1990. Wieści na temat upadku muru berlińskiego docierają do uszu dojrzałej Katrine (Juliane Kohler) - żony, matki i babci. Mimo, że Katrine płynnie mówi po norwesku i na północy Europy mieszka od dwudziestu lat, urodziła się we Wschodnich Niemczech i wychowała w tamtejszym sierocińcu. Na kartach rodzinnej historii jest zapisane, że matkę, Asę (Liv Ullmann), Katrine odnalazła po wielu ciężkich próbach i dramatycznej ucieczce z NRD przez morze bałtyckie. Spokój domowego ogniska, które Katrine stworzyła z kochającym mężem Bjarte (Sven Nordin) i córką Anne (Julia Bache-Wiig) zaburza jednak pojawienie się ambitnego prawnika, Kena Dukena (Sven Solbach). Mężczyzna prowadzi śledztwo w sprawie dzieci Lebensbornu. Katrine okazuje się jednym z nich - dzieckiem, które trafiło do sierocińca za to, że narodziło się ze związku Norweżki i Niemca podczas II Wojny Światowej. Duken chce, by Katrine wspólnie z matką zeznawała w procesie przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka w Strasburgu. Katrine stara się jednak zaprzeczyć faktom, sama zaczyna drążyć historię, grzebać w archiwach i spotykać się z ludźmi, których nigdy w życiu miała już nie oglądać. Jej zachowanie sugeruje, że historia nie jest tak prosta, jak mogło się wydawać, a prawdziwy dramat dopiero się zaczyna...


Amerykanin Michael Armstrong (Paul Newman), światowej sławy fizyk nuklearny ucieka do NRD wraz ze swą narzeczoną. Kobieta jest przekonana, że naukowiec zdradził swój kraj i przeszedł na stronę wroga.
Po latach chwały i niepowodzeń w Mexico City członkowie najgorszego zespołu rockowego wracają do swojej rodzinnej wioski na Syberii.
Prof. James Bower (Montgomery Clift), amerykański fizyk, jest skutecznie szantażowany przez agenta CIA, Adamsa (Roddy McDowall), aby pomógł agenturze uzyskać tajny mikrofilm skradziony przez rosyjskiego naukowca. Niechętny Bower jedzie do NRD, jako kolekcjoner antyków, gdzie napotyka Heinzmanna (Hardy Krüger), kolegę fizyka, który jest również tajnym agentem. Heinzmann jest świadomy spotkania Bowera z Adamsem i jego sprawie o odzyskanie mikrofilmu, lecz ich wzajemny szacunek powoduje, że nawzajem utrudniają sobie zadanie.
Na skutek liberalizacji prawa pracy, kryzysu finansowego i pandemii 1/3 osób w Unii Europejskiej z klasy średniej stała się tak zwanym prekariatem. Zatrudnieni na śmieciowe umowy żyją w postępującym ubóstwie, w olbrzymiej niepewności, bez perspektyw na przyszłość. Poznajemy codzienne zmagania takich osób: emerytki z Francji, mechanika z Niemiec, emerytki ze Szwecji, studentki z Hiszpanii. Głos zabierają także eksperci (ekonomista, socjolog, geograf) opisujący zjawisko coraz większego rozwarstwienia społecznego i próbujący odnaleźć przyczyny takiego stanu rzeczy.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…