Filmy relacja rodzinna, wojsko, relacja ojciec-syn

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja rodzinna, wojsko, relacja ojciec-syn. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

To wstrząsająca opowieść o domowej idylli w cieniu krematoriów, czyli życiu rodzinnym komendanta Auschwitz, Rudolfa Hössa.
Roy Neary, pracownik elektrowni, bada przyczyny zakłóceń energetycznych. W pewnym momencie dostrzega obcy statek kosmiczny. Przeżycie spotkania z kosmitami staje się jego obsesją, oraz odbija na życiu rodzinnym. Roy wierzy w to, że spotkanie z obcą formą życia dojdzie u stóp góry Devils Tower, znajdującej się w hrabstwie Crook stanu Wyoming, której wizerunek go prześladuje. Gdy przez przypadek zauważa w telewizji obiekt swoich wizji, postanawia skonfrontować je z rzeczywistością odwiedzając to miejsce. Po czasie okazuje się, że nie jest on jedynym wybrańcem. Wychodzi również na jaw, że w całą sprawę zamieszane jest wojsko, które chce uczestniczyć w spotkaniu z kosmitami. Determinacja Roya sprawia, że udaje mu się przedostać w ściśle strzeżoną strefę. Gdy dochodzi do spotkania z obcą cywilizacją, spośród wielu kandydatów, to Roy zostaje wybrany przez przybyszy z kosmosu jako ich gość, z którymi następnie odlatuje.
Akcja opowieści dzieje się zimą 1945 roku w czasie walki o wyspę Iwo Jima. Głównym bohaterem jest młody marines, James Bradley, który, po zwycięskiej bitwie, razem z pięcioma innymi żołnierzami zatknął amerykańską flagę na górze Suribachi.


Po przeprowadzce rodziny z Berlina do Polski młody chłopak zaprzyjaźnia się ze swoim rówieśnikiem zza płotu, nie wiedząc, że ten jest żydowskim więźniem.

Thor

6,6
Po naruszeniu granic Asgardu przez lodowych olbrzymów, Thor wraz z bratem Lokim i wierną drużyną wyrusza do Jötunheimru, czym łamie zawarty przed wiekami pokój. By zażegnać wojnę Odyn, zsyła swego syna na Ziemię, gdzie odtąd ma żyć jak zwykły śmiertelnik.
"Home of the Brave" to historia żołnierzy stacjonujących w Iraku, którzy właśnie zostają powiadomieni o powrocie do domu. Jednak ich ostatnim zadaniem jest transport konwoju humanitarnego ze środkami medycznymi podczas którego zostają zaatakowani przez Irakijczyków. Po powrocie do domu nic nie jest już takie samo. Każdy z bohaterów czuje się wyobcowany, patrzą na otoczenie z dystansu, a rodziny i najbliżsi traktują ich tak, jakby nic się nie wydarzyło. Jednak każdy z nich przeżył osobisty dramat, utrcił przyjaciela, zabił niewinnego cywila. Jedym z bohaterów filmu jest Will Marsh, który jest lekarzem. Stacjonował w Iraku niosąc pomoc rannym żołnierzom i cywilom. Jednak pewnego dnia w czasie swojego dwunastogodzinnego dyżuru jego jednostka została zaatakowana, szpital zapełnił się rannymi, którym musiał amputować kończyny, ratować życie… Mężczyzna poczuł się bezradny, gdy stracił tylu pacjentów, ponieważ nie zdołał im pomóc. Vanessa była jednym z kierowców ciężarówki, która wjechała na minę. Dziewczyna straciła dłoń. Po powrocie do domu odnosiła wrażenie, że wszyscy się nad nią litują…
Oparta na faktach historia amerykańskiego turysty aresztowanego za przemyt haszyszu. Przez 4 lata znosi nieludzkie traktowanie w tureckim więzieniu. Przed końcem wyroku ponownie staje przed sądem, który skazuje go na 30 lat. Tylko dzięki hartowi ducha i wsparciu współwięźnia udaje mu się przetrwać i zdobyć się na odwagę, by złapać tzw. "midnight express" (slang. "ucieczka").
Wojna indyjsko-pakistańska. W 1971 roku major Ranvir Kaul (Amitabh Bachchan) wraz z grupą swych żołnierzy zostaje schwytany i osadzony w więzieniu. Zapomniani przez ojczyznę, pozostają jeńcami nawet po zakończeniu działań wojennych. 33 lata później syn Ranvira - Gaurang (Akshaye Khanna) decyduje się na własną rękę uratować ojca, mimo że nie pamięta nawet jego twarzy. Wyjeżdża do Pakistanu, a w jego misji pomaga mu Khan (Sanjay Dutt), uciekinier z tego samego więzienia.
Trójka rannych w Iraku amerykańskich żołnierzy wraca do USA. Odchodzący na emeryturę sierżant Cheever (Tim Robbins) z radością wyczekuje chwili, kiedy zobaczy żonę i będzie mógł (w bardzo niekonwencjonalny sposób) zadbać o wykształcenie syna. Sympatyczna, nieco naiwna szeregowa Colee Dunn (Rachel McAdams) chce odwiedzić rodzinę swojego zabitego na wojnie chłopaka. Sierżant TK Poole (Michael Peña) miesięczną przepustkę ma spędzić u swojej narzeczonej. Chłopak jest mocno zestresowany, gdyż w wyniku postrzału cierpi na pewną wstydliwą dla mężczyzny niedyspozycję. Z powodu awarii prądu na lotnisku cała ta trójka część drogi musi pokonać wspólnie samochodem. Podczas tej podróży, która potrwa znacznie dłużej niż miała trwać, skonfrontują swoje nadzieje i wyobrażenia o powrocie do domu z rzeczywistością i dowiedzą się, że czasami gubiąc drogę, można przypadkiem znaleźć coś bardzo cennego.
Yossi (Ohad Knoller) dowodzi oddziałem żołnierzy na położonym na zaśnieżonych wzgórzach posterunku niedaleko Libanu. W tajemnicy utrzymuje homoseksualny związek ze swoim zastępcą, przystojnym Liorem (Yehuda Levi) nazywanym Jagger dzięki swoim warunkom fizycznym gwiazdy rocka. Aby mieć odrobinę prywatności w tych warunkach muszą wychodzić razem na patrol. Pewnego dnia pułkownik (Sharon Raginiano) przybywa do bazy z dwoma kobietami. Jedna z nich Yaeli jest zainteresowana Jaggerem, starając się zniechęcić zalecającego się do niej Ofira (Assi Cohen), próbującego jej uświadomić bezcelowość jej wysiłków. Pułkownik przyjechał, aby dowodzić nocna pułapką, której to akcji obawia się Yossi z powodu pełni. Obawia się również o bezpieczeństwo Jaggera. Tak się pechowo złoży, że Jagger zostanie ciężko ranny w tej nocnej akcji, umierając w ramionach swego kochanka. Na stypie w domu rodzinnym Liora matka Jaggera omyłkowo bierze Yaeli za dziewczynę syna.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…