Filmy na podstawie powieści, pranie mózgu

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje na podstawie powieści, pranie mózgu. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Anna Heymes jest żoną wysokiego urzędnika francuskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Od miesiąca dręczą ją okropne halucynacje i regularne napady amnezji. W ich wyniku czasem nie rozpoznaje nawet swojego męża i zaczyna powątpiewać w jego uczciwość. W tym samym czasie nieustępliwy kapitan paryskiej policji, Paul Nertaux, prowadzi w Dziesiątej Dzielnicy śledztwo w sprawie brutalnych morderstw trzech Turczynek. Pomocą w kontaktach z miejscową ludnością służy mu Jean-Louis Schiffer, niegdyś jeden z najtwardszych gliniarzy w stolicy.

Kandydat

6,9
Amerykańscy marines, schwytani przez wroga w czasie wojny w Zatoce Perskiej, zostają poddani praniu mózgu i wykorzystani do walki z rodakami. Po zakończeniu wojny i powrocie do domu nie mogą sobie jednak nic przypomnieć.
Ekranizacja futurystycznej powieści A. Burgessa opowiada o amoralnym punku, który poddany zostaje praniu mózgu i zmienia się w porządnego obywatela, by w finale znów stać się tym, kim był na początku. Kubrick zrealizował porywającą przypowieść moralną opartą na niezapomnianych obrazach, niezwykłych zbitkach muzycznych i fascynującej nowomowie, którą posługują się Alex i jego kumple.


Telefon

6,7
Rosyjski agent Nicolai Dalchimsky, zdobywa notes zawierający dane uwarunkowanych rosyjskich agentów, przebywających na terytorium USA od lat pięćdziesiątych. Wykorzystując zawarte w nich dane, wywołuje kolejne samobójcze zamachy. Chcąc zapowiedz dalszym atakom, Rosjanie wysyłają do stanów Majora Grigoria Borzoja, mającego powstrzymać terrorystę zanim o całej sprawie dowie się FBI.

Rok 1984

7,0
Po wojnie atomowej świat podzielono na trzy strefy. W jednej z nich zwanej Oceanią, zapanowała władza totalitarna, całkowicie kontrolująca życie swoich mieszkańców. Pewnego dnia Winston Smith zakochuje się w Juli, popełniając tym samym przestępstwo.
Zagadnięty, major Bennett Marco (Frank Sinatra) powie, że sierżant Raymond Shaw (Laurence Harvey) jest bohaterem zasługującym na Order Honorowy. Jednak wbrew temu, co mówi, Marco ma mieszane uczucia. Dziwaczny, powtarzający się senny koszmar wywołuje u niego niepokojące przeczucie, że w Shawie jest coś bardziej zdradzieckiego, niż heroicznego. Czy to możliwe, by Shaw był zdrajcą? Czy Marco zdoła przekonać armię do swych podejrzeń? Jaką rolę odegra w tym wszystkim zwariowana na punkcie władzy matka Shawa (Angela Lansbury)? Wiele pytań. A czasu tak mało...
Ekranizacja powieści George'a Orwella pod tym samym tytułem. Wizja skomunizowanego świata w 1984 roku. Świata pozbawionego wolności, swobód obywatelskich, indywidualizmu. Para zbuntowanych kochanków chce się przeciwstawić polityce terroru. Szykują rebelię...
Naukowiec skonstruował superinteligentny komputer, chcąc wykorzystać jego ogromne możliwości do rozwiązywania wielu kłopotów nękających Ziemię i jej mieszkańców. Na skutek błędu maszyna zaczyna żyć swym własnym życiem. Chce zbadać te dziwne istoty nazywane ludźmi. Swoistym królikiem doświadczalnym staje się żona konstruktora. Komputer pragnie uwiecznić samego siebie w ludzkim ciele. Chce więc począć dziecko z kobietą, zwykłą ziemianką...
Podczas postoju w Singapurze, dwóch marines z US Sixth Fleet znika. Trzech komandosów zostaje wyznaczonych do rozwiązania sprawy.
Prof. James Bower (Montgomery Clift), amerykański fizyk, jest skutecznie szantażowany przez agenta CIA, Adamsa (Roddy McDowall), aby pomógł agenturze uzyskać tajny mikrofilm skradziony przez rosyjskiego naukowca. Niechętny Bower jedzie do NRD, jako kolekcjoner antyków, gdzie napotyka Heinzmanna (Hardy Krüger), kolegę fizyka, który jest również tajnym agentem. Heinzmann jest świadomy spotkania Bowera z Adamsem i jego sprawie o odzyskanie mikrofilmu, lecz ich wzajemny szacunek powoduje, że nawzajem utrudniają sobie zadanie.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…