Filmy partyzant, druga wojna światowa, żyd

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje partyzant, druga wojna światowa, żyd. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Opór

6,4
Opowieść o żydowskich partyzantach walczących podczas II Wojny Światowej w lasach Puszczy Nalibockiej, na terenie dzisiejszej Białorusi. Przez kilka lat z powodzeniem wymykali się hitlerowcom, a w sercu puszczy stworzyli świetnie funkcjonującą tajną osadę dla żydowskich uciekinierów.

Europa

7,1
Po zakończeniu II wojny światowej do Niemiec przybywa młody Leopold Kessler, który chce swoją pracą uczynić coś dobrego dla poniżanej ojczyzny. Jego stryj, pracujący na kolei, pomaga mu w znalezieniu pracy. Leo zostaje pomocnikiem konduktora wagonu sypialnego pierwszej klasy. Przemierza wszerz i wzdłuż Niemcy oglądając powojenne zniszczenia, wszechobecne patrole MP, głód oraz skazaną na niepowodzenie walkę tych, którzy wolą zginąć niż się poddać. To Europa i Niemcy Anno Domini 1945. Już podczas pierwszej podróży Leo poznaje piękną Katherinę. Wkrótce pobierają się i postanawiają razem zbudować nową rzeczywistość.
Druga wojna światowa. Bezdzietne małżeństwo z czeskiego miasteczka ukrywa w swoim domu młodego Żyda. Aby uniknąć zdemaskowania, wprowadzają w życie pewien ryzykowny pomysł.


Opowieść o jedenastoletnim chłopcu, który po likwidacji warszawskiego getta zostaje zupełnie sam. Zafascynowany książką "Robinson Crusoe" tworzy swój własny świat. "Wyspę" na strychu jednego z opuszczonych domów, gdzie chce przeczekać bezpiecznie do powrotu ojca.
Jest to mało znana historia z czasów drugiej wojny światowej. W 1941 roku na terenie okupowanej przez Niemców Białorusi, w Puszczy Nalibockiej, trójka Żydów, bracia Tewje, Asael i Zusa Bielscy, zorganizowali żydowską partyzantkę. Na prawym brzegu Niemna założyli osadę, w której w czasie wojny mieszkało 1200 osób żydowskiego pochodzenia. Z czasem z małej partyzantki rozwinęła się spora armia, która skutecznie utrudniała życie nazistom, jak również przyczyniła się do wielu ucieczek z obozów koncentracyjnych.
Inspiracją do powstania tej telewizyjnej produkcji była autentyczna historia, która wydarzyła się w czasach II wojny światowej na terenie Generalnej Guberni. Opowieść, po której pozostał jedynie sygnet i nigdy nie przeczytany list, to portret wzajemnych relacji kobiety i mężczyzny, których wojna postawiła po dwóch stronach barykady. Dla Elżbiety, polskiej hrabiny jest oczywiste, że w takim układzie nie ma szans na miłość. Kapitan Friedrich von Odenthal, niemiecki oficer stacjonujący w majątku hrabiny, mimo wszystko liczy na to, że jego uczucie do hrabiny zostanie odwzajemnione - w końcu łączy ich umiłowanie kultury i sztuki, szlacheckie pochodzenie, wrażliwość.
Brytyjski dokument opowiada o mało znanej historii z czasów drugiej wojny światowej. W 1941 roku na terenie Białorusi, w Puszczy Nalibockiej, trójka Żydów, bracia Tewje, Asael i Zusa Bielscy, zorganizowali żydowską partyzantkę. Na prawym brzegu Niemna założyli osadę, w której w czasie wojny mieszkało 1200 osób żydowskiego pochodzenia. Z czasem z małej partyzantki rozwinęła się spora armia, która skutecznie utrudniała życie nazistom, jak również przyczyniła się do wielu ucieczek z obozów koncentracyjnych.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…