Filmy mistyfikacja

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje mistyfikacja. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Eroica

7,3
Film tworzą dwie nowele, których akcja rozgrywa się w czasie II wojny światowej. Bohaterem pierwszej jest Dzidziuś Górkiewicz (Edward Dziewoński). Gdy wybucha powstanie, w popłochu opuszcza stolicę. Wraca jednak do Warszawy. Akcja drugiej noweli rozgrywa się w niemieckim oflagu. Uwięzieni oficerowie czerpią otuchę z powtarzanej legendy o ucieczce porucznika Zawistowskiego. Tylko nieliczni wiedzą, że historia ta nie jest prawdziwa.

Sherlock Holmes

7,6
7,7
W Londynie dochodzi do rytualnych morderstw. Sprawą zajmuje się dr Watson i Sherlock Holmes.

Seksmisja

8,4
Dwóch śmiałków, Maks (Jerzy Stuhr) i Albert (Olgierd Łukaszewicz), uczestniczy w eksperymencie naukowym – zostają poddani hibernacji. Podczas ich snu wybucha wojna nuklearna. Mężczyźni budzą się po latach w świecie opanowanym przez kobiety. Od opiekującej się nimi doktor Lamii (Bożena Stryjkówna) dowiadują się, że w ciągu ostatnich lat geny męskie zostały wyniszczone, a oni są prawdopodobnie jedynymi przedstawicielami płci męskiej, którzy przetrwali. Społeczność kobiet, w jakiej się znaleźli, egzystuje pod ziemią. Władzę dyktatorską pełni Jej Ekscelencja. Maks i Albert postanawiają uciec, ale zostają schwytani. Zapada decyzja poddaniu ich operacji zmiany płci…


Uwikłana w toksyczną, pełną przemocy relację z bogatym i znakomitym naukowcem, Cecilia Kass (Elisabeth Moss) ucieka od swego męża nocą, by ukryć się w domu siostry (Harriet Dyer) oraz ich wspólnego przyjaciela z młodości (Aldis Hodge). Kiedy jej mąż popełnia samobójstwo, zostawiając jej fortunę, Cecilia zaczyna się obawiać, że jego śmierć jest oszustwem. Tymczasem seria niewytłumaczalnych przypadków, które dzieją się wokół kobiety, zaczyna być śmiertelnie niebezpieczna, zagrażając życiu tych, których kocha. Ale jak udowodnić coś, czego udowodnić się nie da? Cecilia, na granicy obłędu, czuje, że prześladuje ją niewidzialny człowiek.
Serial filmowy o bohaterskich przygodach wojennych oficera polskiego wywiadu, działającego pod kryptonimem J-23. Przystojny Polak wygrywa II wojnę światową, wykrada najgłębsze tajemnice Rzeszy, kpi z wysiłków niemieckiego kontrwywiadu, ośmiesza gestapo. W trudnej, niebezpiecznej służbie posługuje się przebiegłością, wdziękiem wobec dam, czujnym okiem, mocnymi pięściami i ciętym słowem. Wkrótce awansuje do stopnia kapitana, a nawet odznaczony zostaje niemieckim Żelaznym Krzyżem.

Sztos

6,7
Na początku lat siedemdziesiątych, w scenerii polskiego wybrzeża, splatają się losy dwóch takich, co niejeden księżyc ukradli. „Synek” wyszedł z więzienia i za wszelką cenę chce się dobrze w życiu urządzić. Starszy, Eryk, wytrawny hochsztapler, musi się odegrać na kumplu, który go wykiwał w pokerze. Ale do tego jest potrzebna duża kasa. Obaj więc wyruszają w Polskę, siejąc spustoszenie… w portfelach dewizowych turystów. Jeszcze tylko rozprawa z „Gruchą”, czyli finałowy sztos, a potem – żyć nie umierać, trwoniąc łatwo zarobiony szmal. Plan jest przedni tyle, że na każdym planie można się przejechać.
Odstawiony we frak bezrobotny nędzarz Nikodem Dyzma stara się o pracę fordansera w warszawskim nocnym lokalu. Jednak właściciel oświadcza, że Dyzma jest prowincjuszem i nie daje mu angażu. Szczęśliwym trafem Dyzma znajduje na ulicy zaproszenie na bal wyższych sfer. Idzie tam z zamiarem oddania zaproszenia właścicielowi, licząc na suty napiwek. Przez omyłkę służący biorą go za ważnego gościa i wpuszczają na raut. Tam chamskie zachowanie Dyzmy otwiera mu drzwi do oszałamiającej kariery.
Kiedy Hrabia Karol Boratyński (Eugeniusz Bodo) wyjeżdża, jego szofer zaczyna podawać się za arystokratę.
Pewnego razu chłopiec imieniem Angus znajduje przy brzegu tajemnicze jajo, z którego wykluwa się mityczny Koń Wodny. Chłopiec postanawia zaopiekować się dziwnym stworzeniem w tajemnicy przed innymi. Początkowo jest mały więc Angus ukrywa go w warsztacie swojego ojca jednak stwór zaczyna szybko rosnąć i chłopiec nie ma wyboru - musi go wypuścić a najlepszym miejscem będzie Szkockie jezioro Loch Ness ale czy Koń Wodny będzie w nim bezpieczny?
Zapomniany wynalazca, pisarz, malarz, filozof, a nawet łyżwiarz w jednej osobie, to fikcyjny geniusz, którego w 1966 roku wymyślili Jan Svěrák i Jiří Šebánek. Mistyfikacja była tak doskonała, że Járę Cimrmana, bohatera radiowych i scenicznych skeczów, część publiczności wzięła za postać historyczną. Absurdalny humor z desek teatru z powodzeniem udało się przenieść do filmu, a serię gagów połączyć w awanturniczą opowieść. Utrzymana w konwencji mockumentu komedia pół żartem, pół serio próbuje zdiagnozować źródło narodowych kompleksów.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…